Корзина
5 отзывов
Рекомендації по підживленню озимих (травень 2016)
Контакты
ПП «Родоніт»
+38096386-11-24
Олександр Дмитрович
УкраинаКиевЧавдар 1, офис 8
Карта

Рекомендації по підживленню озимих (травень 2016)

рекомендації у відеоформаті -

 

Озимі зернові

В середньому  по Україні озимі зернові знаходяться на 6 этапі органогенезу, що відповідає другій половині фази виходу в трубку (37 по Задоксу).  В цей період (до колосіння) рослини поглинають найбільше поживних речовин в результаті чого збільшується кількість продуктивних стебел, колосків та зерен в колосі. По традиційній схемі вноситься друга частина азотного підживлення  (прапорцевий листок) і позакореневе підживлення. Але за сучасних фінансових умов більшість обмежується позакореневим підживленням.

Таке підживлення значно впливає на урожайність. Ми рекомендуємо внести позакоренево Карбамід 8-10 кг/га, 3-4 кг магнію сірчанокислого семи водного, Лігногумат БМ 0,3-0,5 л/га (або 60-100 г/га марки А, АМ) та Альбіт 0,04 л/га разом з фунгіцидами та гербіцидами, які планувались для внесення в цю фазу. Лігногумат покращить засвоєння добрива, підвищить інтенсивність фотосинтезу, енергетичні процеси, Альбіт – знизить негативну дію гербіцидів та шкідливу дію біуретів (речовин, які знаходиться в карбаміді і здатні спричиняти опіки рослин)та імунізує рослини проти хвороб. Магній – буде сприяти інтенсифікації фотосинтезу.

Наступний этап у розвитку озимих - колосіння, цвітіння.

В цей період в останні роки спостерігаються аномальні (але вже ті що сприймаються, як правило) засушливі умови по всій Україні. Тому в фазу колосіння (до початку цвітіння) дуже ефективно  спрацювати наступною баковою сумішшю комплексне водорозчинне добриво, наприклад Акварин зерновий 2кг/га (N­-5; P2O5-­10; K2O-­10; MgO-7,0; S-­11,0; Fe-­0,4; Zn-0,3; Cu­-0,2; Mn-0,2; Mo­-0,03; B-0,5) + 3-4 кг Карбаміду та Лігногумат БМ в дозі 0,3 л/га (або 60 г/га АМ) + фунгіцид проти фузаріозу, який необхідно вносити при початку розкривання лусочок колосу. Лігногумат за рахунок органічного калію акумулює вологу в тканинах колосу, що дає змогу навіть за дуже посушливих умов проростати і давати завязь (зерно), тобто препарат запобігає пустоколоссю.

Далі, в фазу наливу зерна, разом з інсектицидом можливо внести ще раз лігногумат 0,3 л/га  марки БМ(60г марки А, АМ), який здатен в умовах посухи забезпечувати покращення якості зерна – сприяє формуванню повноцінного виповненого  (нещуплого) зерна за рахунок калію, який сприяє збереженню вологи.

facebook twitter