Корзина
5 отзывов
Рекомендації по підживленню соняшника (травень 2016)
Контакты
ПП «Родоніт»
+38096386-11-24
Олександр Дмитрович
УкраинаКиевЧавдар 1, офис 8
Карта

Рекомендації по підживленню соняшника (травень 2016)

строки посіву соняшника посунулись в середньому на 2-3 тижні, в цьому році на сходи значно вплинули низькі температури. Як вивести соняшник зі стресу - читайте в наступній статті.

 Для тих хто хоче рекомендації у відеоформаті -

Соняшник

Строки посіву соняшнику  за останні 5-10 років пересунулись на 2-3 тижні раніше. Це пов’язано з значним потеплінням, бажанням господарів «спіймати» весняну вологу, знизити втрати від посух, які останнім часом завдають шкоди і значно зменшують урожай соняшника. Але поряд з цим, селяни часто наражаються на іншу небезпеку – понижені температури, які значно погіршують умови поглинання фосфору, коренеутворення і взагалі розвитку рослин, як і сталось в цьому році.

Тому ми рекомендуємо наступні підживлення в цьому році:

1. спрацювати по 2-3 справжнім листкам Альбітом 0,04 л/га, а краще Альбітом з Лігногуматом (0,5 л/га марки БМ або 0,1кг/га сухих модифікацій), щоб простимулювати рослину і знизити температурний стрес. Препарати значно посилять енергетичні процеси у рослині.  При цьому  у бакову суміш варто додати монофосфат калію до 1 кг, адже при низьких температурах значно утруднюється поглинання фосфору, а фосфор, це частинка АТФ, яка є енергетичною складовою всіх процесів, які проходять в рослині. Крім того обробка Альбітом  справить профілактичну дію від несправжньої борошнистої роси, ураження якою відбувається саме в цей час. Пізніше ми бачимо вже прояви хвороби ,яку легше попередити,ніж потім лікувати.

2. Далі варто працювати зі страховим гербіцидом та додати Лігногумат  БМ -0,75л/га (0,15 кг/га сухих марок), Альбіт 0,04 л/га та сульфат магнію 4 кг/га в фазу 4-6 пар листочків, що значно покращить посухостійкість та прискорить фотосинтез. Часто, після обробок, рослини буквально стоять як пластикові, збільшується восковий наліт, покращується  фотосинтез, значно збільшується накопичення сухих речовин а значить і збільшується майбутній урожай. Альбіт імунізує від різного роду гнилей (біла, сіра).  В цю фазу можливо спрацювати комплексним водорозчинним добривом Акварин (2 кг/га) соняшниковий, який має формуляцію, яка підібрана під цю культуру (N­-5; P2O5-­10; K2O-10; MgO-­5,0; S­-10; Fe-0,2; Zn-0,4; Cu-­0,1; Mn­-0,3; Mo-­0,05; B­-0,7)

3. В фазу зірочки використовують обробку лігногуматом (0,75 л/га БМ) як допоміжну, в основному з Борними добривами  обробка вплине вже на запилення, якість урожаю, наповненість насінин, олійність та ін.

 

facebook twitter